Świadomi Przedsiębiorcy

Najważniejszą kwestią jest uwalnianie i legalizowanie firm. Pozwoli to na odejście od tzw. systemu i korporacji. Utworzenie Zrzeszenia Świadomych Przedsiębiorców pozwoli stworzyć działania i narzędzia mające na celu zrzeszanie producentów dóbr i wykonawców usług kierujących się w stronę życia.

Człowiek może wkładać pewną prace w zamian za ratę, czyli taki barter usługowy, albo coś produkuje swojego, czyli barter produktowy. Daje swoje usługi w zamian za wartość usług, materiałów, dzięki którym wybuduje np. dom. Wtedy człowiek w ciągu 2 lat spłaca dany dom i może tam mieszkać. Nie musiał brać kredytu, a jeszcze w ramach tego programu może zrobić kurs np. na glazurnika, stolarza, dekarza. Da to mu zawód, gdzie np. wcześniej był bezrobotny. W ten sposób może wybudować dom i zdobyć zawód.

Istotną sprawą jest również powrót zawodów, które zanikają. Umożliwia to wytwarzanie naturalnych produktów.

  • Współdzielnie – są formą odzyskania niezależności i wolności od systemu, w której ludzie zaczynają od samego początku produkować na potrzeby wspólne wszystko to, co w sklepach można kupić, a stanowi to przedmiot działalności obcych korporacji. Naszą drogą jest odnowienie polaszej przedsiębiorczości i kreatywności, a poprzez innowacyjność i nastawienie wyłącznie na usługi i produkty dobre dla życia, innowacyjnie polepszamy, ale wartość tego co jest domeną prawdziwych ludzi Boga Tych. Współdzielnia jest wydzieloną formą prowadzenia działalności wspólnej, dla osad życia, w połączeniu z enklawami życia. Z działaniami powiązanymi Enklaw, w skład których wchodzą także Sieci i Kooperatyw Życia, związaliśmy powiązane z nimi programy tj. Praca Życia i Zawody Życia, które dają moc zmiany szkodzących warunków systemowych, na warunki, w których zaopiekowanie odbywa się całkowicie, poza systemem, całkowicie bez jego ingerencji. Współdzielnie, to miejsca powstawania nowych zawodów, odtwarzania starych i użytecznych życiu, współpracy ludzi skupionych na życiu i czerpiących z niego satysfakcję, a także przywracania pracy do miana pasji, by stała się na powrót życiem. (Więcej na stronie www.wspoldzielnie.zycia.pl , www.enklawy.zycia.pl , www.zawody.zycia.pl , www.kooperatywy.zycia.pl )
  • Osady Życia (Więcej na stronie www.osady.zycia.pl ) – jest to przestrzeń życia w permakulturze, z ludźmi, których się zna. Jest to jeden z programów komplementarnych zawierających w sobie inne Programy Życia (m.in. www.wioski.zycia.pl , www.architekci.zycia.pl , www.sanatoria.zycia.pl ).  Stanowi atrakcyjną ofertę zarówno dla osób, pragnących zamieszkać w takim miejscu, ale także dla inwestorów, chcących lokować tutaj swój biznes lub wykonywać swoje usługi.